Ziołowa apteczka – łagodzenie nerwów i trudności w zasypianiu

Od lat wiadomo o leczniczym działaniu wielu ziół. Ziołolecznictwo to ogromna dziedzina i trzeba lat, aby biegle poruszać się w gąszczu cennych informacji.

Ziołami można złagodzić ból, wpłynąć na funkcję układu krążenia, metabolizm i szereg innych procesów zachodzących w organizmie człowieka.

Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości, z którymi borykają się przeważnie mieszkańcy dużych miast, gdzie tempo życia jest zastraszająco szybkie, jest stres i wynikające z niego trudności z zasypianiem. Gdy problem jest na tyle poważny, że wprowadzenie relaksujących ćwiczeń nie pomaga, trzeba sięgnąć po lekarstwo.

Zamiast faszerować się sztucznie wytworzonymi substancjami, najlepiej jest w takiej sytuacji skierować się właśnie ku ziołolecznictwu. Jest to dużo bezpieczniejsze i łagodniejsze, no i, przede wszystkim, naturalne.

Najbezpieczniej jest sięgnąć po gotowe produkty ziołowe skomponowane tak, aby osiągnąć największą skuteczność. Najszybciej wchłaniają się preparaty płynne, takie jak na przykład Sedomix. Można, oczywiście, próbować własnych sił i samemu przyrządzić odpowiednią miksturę, jednak należy pamiętać, że stosowanie ziół bez ugruntowanej wiedzy na ten temat może wywołać szkodę zamiast pożytku.

Często spotykane zioła w preparatach uspokajających i ułatwiających zasypianie to melisa, szyszki chmielu oraz dziurawiec (tu uwaga na stosowaną jednocześnie antykoncepcję hormonalną!).

Decydując się na produkty apteczne warto zwrócić uwagę na to, aby przyjmowany produkt był lekiem (tak jak na przykład wspomniany wcześniej Sedomix), a nie suplementem, co gwarantuje odpowiednią i bezpieczną dawkę każdego ze składników w preparacie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *