Skuteczna dieta antystresowa

dieta-antystresowa

W dzisiejszym zabieganym świecie bardzo łatwo o stresujące sytuacje. Niestety długie oddziaływanie stresu może mieć nieciekawe konsekwencje dla naszego zdrowia.

Co jeść aby pozbyć się stresu – dieta antystresowa

Stres warto neutralizować dla własnego zdrowia, można to zrobić miedzy innymi poprzez odpowiednią dietę.  Dobra dieta antystresowa to taka, która zawiera w swoim składzie: orzechy laskowe, pestki dyni, migdały,  kaszę gryczaną, banany, płatki owsiane, szpinak oraz gorzką czekoladę o zawartości kakao najlepiej 90%. Szczególnie to ostatnie polubią wszyscy miłośnicy słodkości Jak widać walka ze stresem może mieć również słodkie oblicze.

Ziołami w stres

Można do swojego jadłospisu również włączyć zioła antystresowe. Są to bezpieczne zioła, takie jak dziurawiec, pokrzywa, kozłek lekarski oraz kilka innych. Te zioła pomogą osobom, które łatwo się denerwują w opanowaniu gniewu czy w kłopotach w zasypianiu. Zioła na stres pomogą nawet w początkach depresji, dlatego jeśli zauważymy u siebie takie rzeczy jak: złe samopoczucie, apatia, brak odczuwania przyjemności, smutek, przygnębienie, problemy z zaśnięciem, negatywne myśli utrzymujące się dłużej niż 2 tygodnie, warto wtedy skorzystać z dobrodziejstw ziółek.

Jak długo brać zioła aby zadziałały?

Najlepsze efekty osiągniemy jeśli będziemy je stosować kila tygodni. Taka kuracja ziołami powinna trwać od 4 do 6 tygodni. Kolejnym plusem ziół antystresowych  jest to, że nie uzależniają, nie utrudniają pracy oraz to, że działają łagodnie, ale skutecznie.

Kiedy zioła to za mało?

Wtedy kiedy postać stresu jest połączona z silnymi stanami lękowymi oraz uporczywą bezsennością (trwającą ponad 6 tygodnie), może to być za mało. Dobrym pomysłem będzie zwiększenie aktywności fizycznej, suplementowanie witaminy D. magnezu, potasu oraz pomoc kogoś bliskiego (w roli powiernika). Jeśli nadal to nie pomoże, konieczne będzie skorzystanie z pomocy lekarza oraz dostępnych medykamentów na receptę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dieta, Zioła i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *